„Jak pięknieje miasto, czyli Wrocławska Rewitalizacja”

 

„(…) – Nie rewitalizujemy kamienic. Kamienicę można wyremontować, odnowić, przebudować, ale rewitalizacja to o wiele szerszy proces. Dzięki niemu wyprowadza się cały obszar z kryzysu i sprawia, że znów zaczyna tam kwitnąć życie społeczne i gospodarcze  – mówi w rozmowie z nami Grażyna Adamczyk-Arns, prezes spółki Wrocławska Rewitalizacja, która od 2008 roku łączy działania architektów, urbanistów i specjalistów od zarządzania projektami z inicjatywami mieszkańców.(…)”

Autor : Maciej Leśnik

Publikacja : www.wroclife.pl, 1 marzec 2017 rok

Źródło: wroclife.pl/nasze-miasto/jak-pieknieje-miasto-czyli-wroclawska-rewitalizacja/

 

„Zamiast budować nowe budynki, remontują stare kamienice”

 

„(…) Deweloperzy coraz częściej renowują stare kamienice i tworzą w nich luksusowe mieszkania naszpikowane nowoczesną technologią. Czy to się opłaca?
Wysokie mieszkania, ozdobione sztukateriami przestają się kojarzyć z tanimi ruderami. Teraz oferują wysoki standard wyposażenia, jednak zachowując swój unikatowy charakter. Jedną z firm, która odnawia stare kamienice jest działający we Wrocławiu Bud-Rem.(…)”

Autor : Zuza Gunia

Publikacja : www.regiodom.pl, 13 maj 2014 rok

Źródło: regiodom.pl/portal/wiadomosci/architektura/zamiast-budowac-nowe-budynki-remontuja-stare-kamienice-zdjecia

 

„Deweloperzy coraz chętniej inwestują w nieruchomości zabytkowe”

 

„(…) Deweloperzy coraz chętniej inwestują w rewitalizację kamienic i innych zabytkowych obiektów we Wrocławiu, choć nie zawsze przekłada się to na wysokie wyniki sprzedaży.  Na celowniku inwestorów są zwłaszcza kamienice secesyjne i historyczne z przełomu XIX i XX wieku, a także w stylu art deco oraz modernistyczna zabudowa z lat trzydziestych XX wieku. Co ciekawe, deweloperzy na potrzeby budowy apartamentów i loftów wykupują również tereny i gmachy dawnych szpitali.(…)”

Autor : Jarosław Wójtowicz

Publikacja : www.wgn.pl, 17 maj 2016 rok

Źródło: wgn.pl/artykuly/raporty-i-opinie-o-rynku/20810,deweloperzy-coraz-chetniej-inwestuja-w-nieruchomosci-zabytkowe.html

 

„[Wrocław] Zabytkowy Dom Pod Błękitnymi Podkowami przy ulicy Ruskiej wreszcie sprzedany”

 

„(…) Magistrat znalazł w końcu kupca na zabytkową kamienicę przy ulicy Ruskiej 32/33. Za nieco ponad 4,7 mln złotych wylicytowała ją wrocławska firma Bud-Rem. Chętnego na dawny dom Pod Błękitnymi Podkowami, o powierzchni użytkowej około 1400 metrów kwadratowych, urzędnicy szukali już od dłuższego czasu. Po raz pierwszy – bezskutecznie – miasto próbowało sprzedać ten budynek w 2015 roku. Fiaskiem zakończył się też kolejny, zakończony pod koniec października zeszłego roku przetarg.(…)”

Autor : Tomasz Matejuk

Publikacja : www.investmap.pl, 27 styczeń 2017 rok

Źródło: investmap.pl/artykul/artykuly,wroclaw-zabytkowy-dom-pod-blekitnymi-podkowami-przy-ulicy-ruskiej-wreszcie-sprzedany,126849